Bildungseinrichtung

Cena Jutrzejszego Autora Jeffa Bootha nazywa Bitcoin’a „Must“ i „Lifeboat“.

Cena jutro autor wskazał na kwestie zadłużenia banku centralnego, podkreślając jednocześnie, że Bitcoin jest „koniecznością“ i może służyć jako łódź ratunkowa.

W związku z tym, że Bitcoin nie jest tak popularny, jak w przypadku Bitcoin’a, nie ma wątpliwości co do tego, że może on służyć jako łódź ratunkowa. W ostatnim wpisie na Twitterze, nazwał podstawową krypto walutę łodzią ratunkową i „musi“ podczas ekonomicznej niepewności.

Booth zarysowuje globalne problemy z zadłużeniem

Współzałożyciel i były dyrektor generalny Build Direct zabrał go na Twittera, aby przedstawić swoją opinię na temat obecnej sytuacji finansowej na świecie i potencjalnej roli BTC.

Autor Price of Tomorrow, książki o deflacji, powiedział, że „nie ma sposobu na uniknięcie ostatecznego załamania boomu spowodowanego ekspansją kredytową“. Odwoływał się do ostatnich działań banków centralnych, które mają na celu „ucieczkę od ogromnego problemu z zadłużeniem poprzez wykładniczo rosnące zadłużenie“.

Zaznaczył jednak, że problemy te rozpoczęły się na długo przed kryzysem COVID-19, który rozpoczął się na początku tego roku.
Ty też możesz lubić:
Major Singapore Bank: Odsetki Banku Centralnego od Crypto i złota wzrosły po COVID-19
Przełom? Banki USA mogą teraz świadczyć usługi kryptograficzne.
Strach przed kryzysem finansowym? Rosjanie wypłacili więcej gotówki w marcu 2020 r. niż w całym 2019 r. (ponad bilion rubli)
Booth: Bitcoin jest koniecznością
Poniżej Booth podkreślił, że rozwiązanie może polegać na pierwszej w historii kryptokurcji w obecnych czasach niepewności ekonomicznej. Twierdził, że w „mojej skromnej opinii – Bitcoin jest „koniecznością“.“

Badając jego książkę, której pełna nazwa brzmi „cena jutra: dlaczego deflacja jest kluczem do obfitej przyszłości“, można stwierdzić, że jego wniosek jest nieco oczekiwany.

Wydana w styczniu 2020 roku książka Bootha nakreśliła kilka tematów, które od tamtej pory stały się bardziej aktualne. Jeden z rozdziałów poświęconych „drukowaniu pieniędzy“ analizuje niekorzystne skutki nadmiernej ilości walut fiatowych drukowanych w stosunkowo krótkich okresach. Coś, co wydarzyło się zaledwie kilka miesięcy po wydaniu książki po kryzysie COVID-19.

Niektóre z opisanych w książce konsekwencji przewidują nienormalnie rosnącą inflację, która ostatecznie doprowadziłaby do dewaluacji walut fiatowych. W związku z tym przedstawienie Bitcoina jako „łodzi ratunkowej“, nie tylko dla bogactwa, brzmi dość logicznie.

W końcu BTC jest zaprogramowany tak, aby działać jako aktywa deflacyjne. Produkcja nowych Bitcoinsów jest zmniejszana mniej więcej co cztery lata po zdarzeniu zwanym zmniejszeniem o połowę. Dodając do tego ustawioną maksymalną podaż 21 milionów monet, które kiedykolwiek istniały, czyni to Bitcoin „jedynym środkiem trwałym w galaktyce“, jak niedawno zauważyły bliźniaki Winklevoss.